Monika Olejnik wyznała obserwatorom, że w 2024 r. zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Dziennikarka znana z programu "Kropka nad i" przeszła już operację.

[...] Po operacji jest lepiej, podejmuje nowe wyzwania i czuję się dobrze. Mam świadomość, że miliony ludzi na świecie przeżywają większe problemy, ale bardzo was proszę, kochani, badajcie się i nie poddawajcie się po badaniach. Bądźcie, proszę, aktywni sportowo. Profilaktyka i wczesne i wykrycie nowotworu może uratować życie. Nie bójcie się pytać lekarzy, co jeszcze warto przebadać!

— wyjawiła na Instagramie Olejnik.

Irena Santor wygrała z rakiem. Teraz wsparła Monikę Olejnik

Dziennikarka spotkała się w sieci z ogromnym wsparciem przyjaciół i fanów. Do grona gwiazd, które otaczają myślą Monikę Olejnik, dołączyła także Irena Santor. Wykonawczyni przebojów "Powrócisz tu" czy "Tych lat nie odda nikt" w przeszłości opowiadała o swojej walce z rakiem i ogromnej roli badań profilaktycznych.

Rozpoczęłam intensywne leczenie, zgodnie z zaleceniami lekarzy. Nowotwór okazał się złośliwy, w związku z tym konieczna była operacja, szczęśliwie dla mnie, nieradykalna. Obyło się bez chemii, zostałam poddana radioterapii. Do dziś kontroluję stan zdrowia, przestrzegam terminów wyznaczonych wizyt oraz badań, takich jak mammografia i USG

— mówiła niegdyś w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Irena Santor Andras Szilagyi / MW Media
Irena Santor

Teraz 89-letnia artystka w rozmowie z Plejadą przyznaje, że wysoko ceni dokonania dziennikarki i życzy jej jak najlepiej.

Życzę pani Olejnik jak najwspanialszej opieki lekarskiej, która w Polsce jest. I myślę, że pani Olejnik z racji tego, że jest osobą bardzo cenioną, bardzo potrzebną społeczeństwu przez to, co robi, to ma możliwości poddania się opiece lekarzy specjalistów

A ze swojego serca — przytulam ją bardzo, bardzo serdecznie do siebie i życzę jej wszystkiego, co osiągalne i możliwe. Także tego, co jest pozornie nieosiągalne, czyli spełnienia wszystkich marzeń, szczególnie tych dotyczących zdrowia — mówi nam Irena Santor.

Słynna piosenkarka przyznaje, że w walce o powrót do zdrowia człowiek może liczyć nie tylko na pomoc lekarzy, ale także niezwykle istotne jest wsparcie najbliższych osób. To oni powodują, że pacjent ma szansę na lepsze samopoczucie na co dzień, co w efekcie go wzmacnia.

Osoba chorująca choruje zawsze sama, ale pod opieką ludzi, którzy ją otaczają. I to jest najważniejsze. Przyjaciele chorych osób wiedzą, w jaki sposób pomagać, w jaki sposób ta pomoc mogłaby być użyteczna, prawdziwa i serdeczna. Ona jest nieodzowna w takim wypadku. Życzę, żeby pani Olejnik odbierała od swoich przyjaciół najlepsze emocje, najlepsze fluidy i to, co bardzo potrzebne i użyteczne, czyli wsparcie psychiczne. Jestem bardzo razem z panią Moniką

— kontynuuje artystka, a na koniec dodaje jeszcze: — Przytulam bardzo, bardzo mocno.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie Plejada.pl każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach show-biznesowych. Bądź na bieżąco! Obserwuj Plejadę w Wiadomościach Google. Odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz TikToku.

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: [email protected].